Menu

На Львівщині відзначили 73 річницю створення УГВР

  • Джерело: ЗІК

Про це повідомив кореспондент IA ZIK


Водночас тут відзначили 25-річчя з часу першого святкування у с. Сприня створення УГВР та закладання меморіального каменя на честь її засновників.


У це мальовниче прикарпатське село, яке вписане на сторінках багатотомного видання «Літопис УГВР», поїздом єднання «Труханівська Січ» для участі у всеукраїнських військово-спортивних патріотичних змаганнях «Ігри нескорених» приїхали молодіжні команди із східних тернів держави міст Слав’янська, Сватово, представники Одеси, Чернігівщини та інших регіонів, зокрема,  Львівської області.


Віддати належне тим, хто в складних умовах минулої війни не складав зброї і боровся за незалежність України, прибули теперішні та колишні народні депутати, голова Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Львівської облради Андрій Біловус, депутати обласної ради Олег Домчак, Михайло Гичка, Володимир Шведа, Володимир Кужидло, керівники Самбірського району Віталій Кімак, Микола Фрей, сусідніх Старосамбірського, Мостиського, Городоцького, Пустомитівського, Буського районів, міст Червонограда, Дрогобича, ветерани ОУН-УПА, представники громадських та політичних організацій. Всі вони поклали квіти до пам’ятника засновникам УГВР, який відкрито на цьому історичному місці.


Священики різних церков на чолі з єпископом Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яковом відслужили поминальну панахиду на прославу пам’яті борців за волю України.


За словами голови Львівської ОДА Олега Синютки, засновники УГВР вистраждали майбутній парламент України. Сьогодні нащадки героїчної УПА є героями на тих теренах нашої держави, на які зазіхнув історичний недруг – Росія. Бачимо патріотів і серед учасників «Ігор нескорених».


Керівник області зазначив, що нам, а особливо молоді, належить знати і пам’ятати історичні місця України. Представники потяга єднання України «Труханівська Січ», побувши тут, повернуться додому з твердим переконанням, що Галичина дружелюбна, вона невід’ємна частина великої і соборної держави, про яку мріяли національні герої,  котрі стали провісниками нашої незалежності.


На Львівщині   відзначили 73 річницю створення УГВР
На Львівщині відзначили 73 річницю створення УГВРАле, наголошувалося на громадському віче, сьогодні Україні доводиться захищатися від гібридної українсько-російської війни, яку розпалив Кремль. У контексті новітньої російської агресії свої виступи поєднували інші виступаючі. Зокрема, дочка уславленого президента УГВР Кирила Осьмака, киянка Наталія Осьмак відзначила, що історична Сприня в черговий раз зібрала представників України різних поколінь, які засвідчили, що держава для них є, була і залишиться єдиною і неподільною. Цим самим вони втілюють у реальність те, за що боролись,  і гинули бійці УПА та члени Української Головної Визвольної Ради.


Урочистим було нагородження переможців цьогорічних всеукраїнських патріотичних змагань «Ігри нескорених».


Окрасою свята стали приємні зустрічі, патріотичні пісні.


На Львівщині   відзначили 73 річницю створення УГВР
На Львівщині відзначили 73 річницю створення УГВР


lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами