Menu

Експерти пояснили, чому в Україні не дуже поширене співробітництво громад

  • Джерело: ЗІК

Про це йшлося 2 серпня під час круглого столу у Львові.


Як повідомив директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Львівській області Андрій Бринь, на Львівщині діють дві угоди про міжмуніципальне співробітництво. Це між Жидачівською міськрадою, Гніздичівською селищною радою та Вільховецькою сільською радою щодо водопостачання. Також є договір про співробітництво територіальних громад щодо реалізації спільного проекту – капітального ремонту доріг місцевого значення – між Деревнянською сільською радою, Кулявською Любельською та Туринківською сільськими радами.


Як зазначив А.Бринь, такі механізми сприяють ефективнішому співробітництву між громадами, а також реалізації тих чи інших поточних завдань.


Аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Марія Дзюпин повідомила: об’єднання громад і укладання договорів про співробітництво між територіальними громадами – не одне і те ж.


Співробітництво, як правило, має строковий характер. У середньому договори укладаються на шість місяців – один рік щодо реалізації спільних проектів.


«Існує міф, що співробітничати можуть лише ОТГ. Насправді, це не так. Договори про співробітництво територіальних громад можуть укладати об’єднані територіальні громади і необ’єднані. Громади, які не бажають об’єднуватися або ще думають, можуть укладати договори про співробітництво з актуальних питань. Об’єднання громад може бути у межах однієї області, у законі про співробітництво територіальних громад такої вимоги немає», – зауважила М.Дзюпин.


Зі слів експерта, співробітництво не може відбуватися у примусовому порядку. Громади самі повинні розуміти і на основі розроблених стратегій їх розвитку передбачати і планувати співробітництво. Зокрема, громади можуть укладати договори про співробітництво у рамках вирішення проблеми сміття.


Водночас експерти вказують на брак інформації від державних органів щодо співробітництва громад.


«Інформаційна політика не є на достатньому рівні. Якщо аналізувати сайти органів влади, не завжди належна увага приділяється співробітництву територіальних громад на рівні з питанням об’єднання. Цю ситуацію потрібно виправляти. На сайтах обласних рад, ОДА не у всіх областях можна знайти інформацію щодо співробітництва територіальних громад, кращих практик. Це є однією з причин, що в Україні невисокий рівень співробітництва», – зауважила М.Дзюпин.

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами