Menu

Україна на порозі D- Епідемії

  • Джерело: lvivport

raxitДо Києва приїхали найвідоміші у світі спеціалісти з питань боротьби з дефіцитом вітаміну D, щоб поділитись з українськими лікарями інструментами виходу із проблемної ситуації

Понад 200 лікарів сьогодні з’їхались до Києва, щоби спільно обговорити проблему недостачі вітаміну D в українців. Виявляється, проблема недостачі цього вітаміну прямо наявна у 95 із 100 українців. Його дефіцит впливає на розвиток важких патологій та хвороб, серед яких: рак, високий артеріальний тиск, ревматоїдний артрит, розсіяний склероз, вроджена хвороба серця, м’язова дистрофія, інфекції та інші. Ось так виглядає «айсберг» проблем дорослої людини:

Нагорі айсберга – рахіт, хвороба, для профілактики якої ще навіть радянська медицина буквально в примусовому порядку прописувала вживання вітаміну D дітям. Проте вона «дипломатично» промовчувала про інші загрози, які доказані всесвітніми медичними дослідженнями – загрози, що стосуються і дітей і дорослих, серед яких є навіть рак.

У той час, коли навіть в сусідній Польщі переважна частина із тих, кому це необхідно, вживають вітамін D, в Україні лише розпочинають знайомитись із проблемою. «У Вас ще багато попереду, і я сподіваюсь, що нам вдастся швидко допомогти та вирішити проблему – говорить професор Плудовскі, польський колега на сьогоднішній зустрічі з українськими лікарями з Варшави.

Враховуючи таку невтішну статистику, для того, щоб поділитись знаннями з вітчизняними лікарями, в Україну погодився також приїхати і спеціаліст №1 у світі в сфері лікування і профілактики захворювань, пов’язаних з дефіцитом вітаміну D, професор Майкл Ф. Холік (США), портрет якого, без перебільшення, тримають у своїх кабінетах тисячі лікарів по світу.
Експерти наголосили, що існує лише 2 природних джерела отримання вітаміну D — промені сонця у літній час та деякі продукти харчування. Але їх недостатньо для поповнення запасів вітаміну в організмі. Наприклад, в Україні сонце активне тільки 3 місяці, а гостра нестача ультрафіолету триває з жовтня по квітень. З другого джерела — їжі — отримати достатню кількість також практично не можливо. Тобто можливо але нереально – денна норма цього вітаміну це понад 10 склянок молока чи кілограми риби або горіхів — їсти нереально і некорисно. Тому залишається єдиний шлях – доносити усім про нагальну потребу вживати вітамін додатково до їжі.

Американська асоціація ендокринологів розробила рекомендації, скільки і кому потрібно приймати вітаміну D в день. Фахівці рекомендують щодня додатково давати дітям 1000 МО (Міжнародних Одиниць), дорослим — 2000 МО. Людям з надмірною вагою потрібно приймати в 2-3 рази більше за рекомендовану дозу.

Підсумовуючи, буде доречно сказати, що українська статистика хоч і сумно-вражаюча, але водночас перспективна. За словами керівника українського представництва компанії Польфарма, Ліани Максютової, що була присутня на прес-конференції, продажі вітаміну D зростають. Це є позитивною тенденцією, адже статистика може свідчити про «європейський» вектор розвитку медицини, коли лікарі рекомендують вживати вітамін не тільки дітям. А ще рекомендують своїм пацієнтам не лише слідкувати за своїм здоров’ям а й застосовувати профілактичні кроки.

Тим не менше, поруч із європейськими перспективами, в нашій країні панують ще і «радянські» стереотипи. Зокрема хибною є думкою є те, що у нашому земному поясі можна отримати достатню дозу вітаміну від сонця. Або ж не відповідає дійсності і твердження про те, що достатньо вітаміну можна отримати з продуктів. Ще одним популярним хибним твердженням є те, що вітамін корисно вживати лише маленьким дітям, навпаки, у старшому віці брак вітаміну в наших земляків є особливо гострим. І лікарі сьогодні одноголосно заявили, що будуть братись за руйнування таких шкідливих для здоров’я стереотипів.

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами