Menu

Вчені довели, що депресія руйнує пам'ять

  • Джерело: lvivport
memento.jpg

Вчені з Техаського університету в Далласі виявили, що депресія і постійні негативні думки дуже сильно погіршують робочу пам'ять. Фахівці також продемонстрували, що подібні депресивні роздуми максимально руйнують розумові процеси, саме передуючи процесу запам'ятовування. Про це пише видання наукове The Journal of Affective Disorders.

 

Вчені-психологи в рамках експерименту відібрали 75 студентів. З них у 30 відзначалися різні симптоми депресії. У решти 45 людей ознак подібних розладів не було. Депресивна група була розбита ще на дві підгрупи. Першу просили запам'ятати послідовність цифр, а через деякий час її відтворити. Друга підгрупа виконувала точно таке ж завдання, але тільки після того, як психологи провокували їх на депресивні роздуми (наприклад, фахівці зачитували інформацію про підвищення рівня безробіття серед випускників університету). Аналогічні завдання давалися і іншій великій групі. 

Учасники експерименту з депресією, які запам'ятовували цифри після вислуховування негативних текстів, на 31% гірше відтворювали інформацію, ніж здорові випробовувані в тих же умовах. Схожа різниця спостерігалася і між двома підгрупами студентів.

За даними психологів, ключову роль у розвитку депресивних реакцій мають стимули з навколишнього середовища, але свій вплив вони можуть надавати тільки на схильних до такого типу реагування людей.

Також вчені довели, що тривалі і нав'язливі негативні думки (наприклад, «Життя - тлін», «Я нічого не зможу», «Все жахливо») спричиняють деструктивний ефект на процеси запам'ятовування. Фахівці це пояснюють тим, що обсяг робочої пам'яті у людей обмежений і у випадку постійних негативних роздумів у мозку просто не вистачає ресурсів на вирішення інших завдань.

 

lvivport.com © 2004-2013

Використання матеріалів, розміщених на сайтах холдингу можливе виключно за умови посилання на джерело. Агенція не несе відповідальності за матеріали, розміщені відвідувачами сайтів. У випадку виявлення на сайтах холдингу матеріалів, що порушують авторські права або інші нормативно-правові акти України, повідомте про такі факти адміністрацію.

lvivport.com

Наші проекти

Слідкуйте за намиМи слідкуємо за сайтами